Ez az állat okosabb, mint a kutya vagy a macska (videó)
2024. július 22 - Képek: Getty Images Hungary
2024. július 22 - Képek: Getty Images Hungary
Bravúros felvételen láthatod, milyen trükköket tanult meg ez a mentett jószág. Eddig is tudtuk, hogy okos, de hogy ennyire!
Bevalljuk, a videó elején teljesen elérzékenyültünk, ahogy a vízbe esett varjún segít az a hajós, aki később gazdája is lesz a szárnyasnak. A madarat nemcsak ápolja, de nagy szeretettel is veszi körül, amit a varjú közvetlenségével meg is hálál a férfinak. Már csak emiatt is érdemes megnézni a felvételt, ám az érzelmi kapcsolat mellett a hétköznapi pillanatokat meglesve azt is láthatjuk, mennyire okos is egy varjú. A négylábú háziállatoknak például rendre túljár az eszén. De arra is van példa, hogy ügyesen kedvez nekik. Nézzük, miről is beszélünk!
Már az, ahogy együtt sétál a német juhászkutyával, több mint látványos, de ahogy kötélhúzást játszanak a varjúhoz képest hatalmas ebbel, egyszerűen fantasztikus! Azt pedig, ahogy a szárnyas kedvenc elcsaklizza a macska elől a konzervet, nem lehet nevetés nélkül kibírni! Hogy utána megossza a zsákmányt ugató barátjával, kétségkívül bizonyítja, mennyire fantasztikusak ezek a madarak.
Több ezer kutya és gazdi gyűlt össze a Városligeti Nagyréten 2024. szeptember 7-én. Beszámolónkból azt is megtudhatod, miért lehetnek büszkék magukra a fesztivál látogatói, és milyen őszi veszélyekre hívták fel a figyelmet előadásaikban a szakértők.
A gazda kezébe nyomott kefe, vagy az építőjáték hibátlan összerakása pedig a varjak intelligenciájáról tanúskodik. Nem véletlenül született meg a Varjak és mi közösség Varjúsimogató nevű kezdeményezése hazánkban sem. Hiszen mind a vidék, mind a városok nagyszámú lakói ezek a kormos vagy épp dolmányos madarak. Küllemük egyesekben félelmet kelt, hiszen viszonylag nagyobb testű, erősebb csőrű madarakról van szó. Ám tartani csak a fiókareptetés időszakában lehet tőlük, hiszen ilyenkor a szülők védik a még ügyetlen utódokat. Ez az időszak általában április végétől június közepéig tart. Miként az Index tolmácsolja a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) felhívását, egy esetleges támadás esetén határozottan kell fellépni: futás helyet szembe kell fordulni a madárral, majd széttárt karokkal hangosan elijeszteni.
Másrészt, ahogy a mellékelt videón vagy az említett program keretében meg is bizonyosodhatsz róla, igazán különleges kapcsolat kialakítására képesek az emberrel. S mint láthattad, bizonyos esetekben bizony még házi kedvenceinket is képesek kicselezni.
Ha kicsit kitekintenél, és szeretnél a kutyákon kívül egyéb vadakról is olvasni, ide kattintva a rókák háziasításának eredményeiről számolunk be. Annyit elárulunk, hogy az esetükben is meglepő dolgok derültek ki az intelligenciájukat tekintve.
Kövess minket!
facebook instagram youtube spotifyKapcsolódó cikkek