Egy kutya és tyúk különös barátsága: nem is gondolnád, milyen hasonló a két faj
2025. január 25 - Képek: Getty Images Hungary
2025. január 25 - Képek: Getty Images Hungary
Gus, az angol bulldog, és Lucky, a baromfi hihetetlenül különleges duót alkotnak. Már csak emiatt is megmelengetik bárki szívét, aki kapcsolatba kerül velük.
Habár Lucky eleinte nagyon félt, miután rájött, hogy Gus nem fogja üldözni vagy bántani, hagyta, hogy elragadják az érzései, és mély kapcsolatot alakítson ki a négylábú társával. Kettejük valószínűtlen barátsága gyorsan kibontakozott, legkedvesebb közös elfoglaltságuk az evés és az alvás. Lucky mindenhová követi Gust, de ha ez nem lenne elég, még utánozza is a viselkedését. A gazdi biztos benne, hogy mára szárnyai és csőre ellenére is tudja, hogyan kell kutyának lenni! Ilyen egy kutya és egy kendermagos tyúk barátsága.
Gus és Lucky kedvenc elfoglaltságuk közben:
Miután a gazdi személyes Facebook-oldalán fotókat osztott meg erről a különleges barátságról, néhány követője azt javasolta, hogy készítsen egy olyan oldalt, amely csak róluk szól. Meg is fogadta a tanácsot, és létrehozott az örökbe fogadott kedvenceknek egy saját Facebook-oldalt. A szokatlan páros olyan sok örömöt hoz a gazda életébe, hogy ezt mag akarta osztani másokkal is. És milyen jól tette! Azóta már több mint 3600 követőjük van, akik minden várják az édesebbnél édesebb képeket a dinamikus duóról.
Videón Gus és Lucky:
A kutyák és a csirkék élhetnek békességben egymás mellett. Számos eb mindenféle probléma nélkül tekint majd a szárnyasokra csapattagként, olyan társként, akik védelemre szorulnak. Míg előfordulhat, hogy lesznek olyanok, akik esetében a szocializációra és a képzésre nagyobb hangsúlyt kell fektetni. Ha szeretnéd megtudni, hogyan taníthatod meg a csirkékre támadó kutyádat a helyes viselkedésre, kattints ide.
A harmonikus kapcsolat kialakulása a két, látszólag nagyon különböző faj között azonban általában egyszerűbben jön létre, mint azt gondolnánk. Ennek okai a következők:
A kutyák és a házi tyúkok is társas állatok – a kutyák falkában, a csirkék pedig szintén csoportokban élnek. (A magyar nyelvben ennek a csoportnak nincs külön elnevezése, de azt érdemes tudni, hogy náluk is van rangsor, bár az meglehetősen laza.) Így tehát adott, hogy a társaság ellen egyiknek sincs kifogása, sőt! Az ebekről természetesen tudjuk, hogy mély kapcsolat kialakítására képesek, a csirkék esetében azonban ez sokak számára meglepetés. Pedig az igazság az, hogy ők is képesek kötődni az emberekhez, főleg, ha megtanuljuk megérteni a jelzéseiket és megfelelően reagálunk is rájuk.
Mindkét faj játékos és huncut is tud lenni; talán túlzás nélkül mondhatjuk, hogy tulajdonképpen arra rendeltettek, hogy barátok legyenek. A csirkék természetüknél fogva kíváncsi jószágok; óvatosak, de végső soron nagy érdeklődőek. Jellemzően körözve bámulják érdeklődésük tárgyát, esetleg meg is csipegetik azt. Látjuk is a lelki szemeink előtt, hogy indul felfedezőútra két ilyen fürkésző, felfedezi vágyó állat.
Elég egy kis időt eltölteni a csirkék és a kutyák társaságában, hogy felismerjük, hogy az előbbiek is kifejezetten intelligens lények a sztereotípiákkal ellentétben. Tanulási képességük elképesztő, amíg makacsságuk nem áll ennek útjába. Mindketten felismerik a nevüket és reagálnak rá, számolnak és megértik a nulla fogalmát, megkülönböztetik a színeket, ügyességi pályákon is jeleskednek, trükköznek a jutalomfalatért, kommunikálnak egymással, valamint figyelmeztetik társaikat a közelgő veszélyre.
Bár külsejüket tekintve ennél eltérőbbek talán nem is lehetnének, személyiségük valójában nagyon is összeillik, úgymond kiegészítik egymást. Például, míg a kutyák vonzódnak a koszhoz, addig a csirkék kifejezetten szeretnek rendezkedni, takarítani. Ez a fajta-összeillőség pedig jól tudjuk, általában a stabil kapcsolatok alapköve.
Kövess minket!
facebook instagram youtube spotifyKapcsolódó cikkek