hirdetés

Rendőrök kísértek kórházba egy kutyát Budapesten

Szénási Szimonetta

2024. szeptember 11 - Képek: police.hu, Getty Images Hungary

Az egyenruhások külön engedélyt kértek, hogy segíthessenek a négylábúnak.

hirdetés

A Budapesti Rendőr-főkapitányság közösségi oldalán számolnak be az esetről, miszerint fővárosi rendőrök szirénázó autójának kíséretében szállítottak kórházba egy kutyát augusztus utolsó napján, ezzel megmentve az állat életét.

A képek illusztrációk / Fotó: police.hu

Mint a bejegyzésben írják, a kutya otthonában hirtelen fulladni kezdett, nem kapott levegőt, így a gazdája azonnal autóba ült vele, hogy mihamarabb orvoshoz érjen kedvencével. Útközben azonban számos piros lámpa megállította, ami végül az ő és kutyája szerencséjét szolgálta. Antal Anett Barbara törzsőrmester és Varga Balázs Károly őrmester szintén pirosat kaptak, és ekkor látták meg a kétségbeesett sofőrt a kutyával.

Mivel a hölgy arckifejezése, és az ölében szenvedő kutya látványa a külső szem számára is egyértelművé tette, hogy nagy a baj, az egyenruhások azonnal cselekedtek. Engedélyt kértek a megkülönböztető jelzés használatára, majd a rendőrök szirénázó autóval kísérték kórházba a kutyát.

A gyors intézkedésnek hála a gazdi időben ért oda az állatkórházba, ahol kedvence szakszerű ellátást kapott. Az, hogy az emberek miként vélekednek az esetről, egyértelműen jelzi, hogy a szeptember 1-jei megjelenés óta az említett posztra csaknem 4000 reakció (kedvelés, illetve szívecske) érkezett. A csaknem 400 komment pedig mind a két rendőr hozzáállását, emberségét és munkáját méltatja.

Mit tegyél, ha a kutyád fuldokolni kezd?

Az eset kapcsán fontos szót ejteni arról, mi a teendő, ha kedvenced félrenyel vagy hirtelen fuldokolni kezd. Mivel életet veszélyeztető állapotról van szó, azonnal kell cselekedni. Ahogy egy ember, úgy egy kutya esetében is az első teendő, hogy megnézed, eltávolítható-e az adott dolog az eb szájából. Nagyon fontos, hogy csak akkor szabad megpróbálkozni az eltávolításával, ha száz százalékig biztos vagy benne, hogy ki is tudod szedni. Lényeges, hogy semmilyen eszközzel ne próbálkozz, különben mindkét esetben csak lejjebb tolhatod a félrenyelt ételt vagy játék, illetve egyéb holmi darabkáját, ezzel akár még nagyobb bajt okozva.

Ha kézzel nem éred el, akkor próbálkozz a Heimlich-féle műfogással vagy -manőverrel, ami kutyákon épp úgy bevethető, mint embereken. Az alábbi saját gyártású videónkban dr. Luvszandagva Dzsargalszajhan, vagy ahogy többen ismerik, Zsargal doktor mutatja be, miként kell helyesen kivitelezni.

Az ételek mellett a kisebb fa-, illetve csontdarabok, a vadgesztenye, a dió is okozhat bajt, így ezektől tartsd távol kedvencedet.

állatmentés életmentés fulladás Heimlich-manőver rendőrség videó

Kapcsolódó cikkek

További cikkeink

A macskák is a kedvenceid?
Látogass el az Az én macskám oldalunkra is!