Ezért rángat és ugrik ki a kutya, ha pórázon van: így tudsz segíteni a problémán
2024. július 15 - Képek: Getty Images Hungary
2024. július 15 - Képek: Getty Images Hungary
Nem szeretsz a kutyáddal sétálni, mert húz, rángat, és folyton kiugrik? Elmondjuk, ennek mi az oka, és hogyan orvosolható.
A kutyasétáltatásnak a kutya és a gazdi számára is egy szórakoztató tevékenységnek kellene lennie. Te mégis rettegsz kivinni a kedvencedet, mert feszülten reagál minden ingerre? Egy kontrollálatlan eb sétáltatása fizikailag és mentálisan is kimerítő. Mutatunk most néhány tippet, amelyek használatával a kutya nem rángat majd többé.
A szakemberek „pórázreaktívnak” nevezik azokat az ebeket, amelyek érzékenyen reagálnak a hétköznapi helyzetekre, miközben pórázra vannak kötve. Általában 3 okot szoktak említeni a túlzott reakciót kiváltó okok között.
Izgalom: A rángatás és kiugrás lehet az izgalom jele. Ha a kutyád, amikor szabadon van, barátkozós más emberekkel és ebekkel, akkor valószínűleg ez áll fenn nála. Akadálynak tekinti a pórázt az ismerkedésben.
Félelem: Furcsa lehet, amikor azt írjuk, hogy ilyenkor a kutya félelmében támad, pedig sok esetben ez áll fent. A kutyák gyakran mennek azzal szembe, amitől valójában félnek.
Agresszió: Sajnos vannak olyan kutyák, akikből a póráz használata agressziót vált ki. Ebben az esetben, mivel veszélyes lehet a kutyára és a környezetére nézve is, érdemes szakemberhez fordulni.
Több ezer kutya és gazdi gyűlt össze a Városligeti Nagyréten 2024. szeptember 7-én. Beszámolónkból azt is megtudhatod, miért lehetnek büszkék magukra a fesztivál látogatói, és milyen őszi veszélyekre hívták fel a figyelmet előadásaikban a szakértők.
Ha olyan parancsszavakat és gyakorlatokat tanítasz meg kutyádnak, amelyek elveszik figyelmét a különböző ingerekről, azzal sok felesleges ugrálást elkerülhetsz, és nem lesznek többé feszültek a séták. Nézzük meg, melyek ezek:
Bármelyiket is választod, először győződj meg róla, hogy kutyád szereti csinálni. Ha nem okoz örömöt számára, akkor nem fog beválni. Kezdd el az edzést egy nyugodt környezetben, ahol nem érik pluszingerek, így teljes mértékben a gyakorlatra tud majd figyelni. Majd ha kutyád már stabilan végzi a gyakorlatot, kezdj el zavaró tényezőket bevezetni az edzésbe, hogy ebben a formában is megszokja a tanultakat.
Vannak kutyák, akiknél pár hét alatt az előbb említett technikák jelentős javulást eredményeznek. Azonban vannak olyan ebek, akiknek szüksége van egyéb segítségre is. Ilyen esetekben érdemes felkeresni egy kutyakiképzőt, aki szakértelmével nagyban hozzájárulhat a gyorsabb eredmény eléréséhez.
Ha kíváncsi vagy, mire kell figyelni, amikor pórázt választasz kedvencednek, akkor ebben a cikkben el tudod olvasni.
Kövess minket!
facebook instagram youtube spotifyKapcsolódó cikkek