Ezekre figyelj, ha kutyával mész étterembe
2025. január 11 - Képek: Getty Images Hungary
2025. január 11 - Képek: Getty Images Hungary
Kutyával étterembe menni ma már egyáltalán nem furcsa, egyre több helyen várják őket is tárt karokkal.
Nézzük meg, milyen szabályokat kell betartani, ha kutyával megyünk étterembe, hogy mindenki számára élmény legyen egy ilyen látogatás.
Az éttermek tulajdonosai maguk döntik el, hogy beengednek-e állatokat a vendégtérbe. Ne feledd, mindenkinek joga van kitiltani az ebeket, ezért, ha nem vagy biztos benne, inkább érdeklődj előre, hogy valóban mehetsz-e kutyával. Az üzemeltetőnek pedig minden esetben gondoskodnia kell arról, hogy az állatok ne kerülhessenek közvetlenül vagy közvetve érintkezésbe az élelmiszerekkel.
Kiemelten fontos, hogy a kutyabarát éttermekbe sem szabad akármilyen ebet bevinni! Lényeges, hogy négylábú társad jól nevelt legyen, főleg egy olyan helyen, ahol annyi ínycsiklandozó illat lengi körül. Hallgatnia kell az „Ereszd” és a „Fekszik”/„Ül” parancsszavakra, valamint behívhatónak is kell lennie. Természetesen nem zavarhatja a körülötted ülőket, nem ugathat és moroghat a vendégekre.
Míg neked teljesen természetesen lehet egy ilyen helyen, hogy zajos, addig kedvencedből szorongást válthat ki a hangoskodás. Ha azt látod rajta, hogy stresszeli a helyzet, a kutya legyen az első, és inkább távozzatok.
Első próbálkozásra érdemes olyan helyet vagy időszakot választani, ahol és amikor nincsenek sokan. Ha teheted, olyan részen foglalj helyet, ahol egy kicsit távolabb lehetsz a tömegtől és a konyhától. Ha olyan helyre mentek, ahová foglalni kell, jelezd, hogy kutyával érkeztek, így a személyzet is figyelhet arra, hogy nyugodtabb részen legyen az asztalotok. Kerüld a gyermekek melletti helyeket, ugyanis gyakran nem tudnak ellenállni a kutyáknak, és nem tudják, hogyan kell hozzájuk közeledni.
A legtöbb helyen elvárják, hogy a póráz a kutyán maradjon. Ha megkérdezed, és erre nincs szükség, akkor is a fél szemed mindig a kedvenceden legyen. Még ha a legjobb szándéktól vezérelve is kezd barátkozni a vendégekkel, ez lehet, hogy valakit zavar.
Bár mindenki szeretne több időt tölteni a kutyájával, ne azért menjetek együtt étterembe, mert számodra ez a kényelmes! Csak akkor vidd magaddal, ha őt sem feszélyezi a helyzet.
Több száz kutya és még ennél is több gazdi lepte el a Városligetet december 7-én.
A helyszínen készült fantasztikus képeket ITT nézhetitek meg, és ide kattintva videót is találtok az első DOGZ Mikulás falkasétáról!
Bár egyes éttermek kérésre vizet vagy tálat biztosítanak a vízhez, de minden esetben vigyél magaddal saját tálat és vizet. Ma még ritkák azok a helyek, ahol a kutyádnak is tudsz valamilyen ételt vásárolni, így nyugodtan vigyél magaddal néhány szem jutalomfalatot is. Vihetsz neki egy kisebb törölközőt vagy takarót is, amelyre lepihenhet.
Az éttermezés előtt szintén kiemelten fontos, hogy tegyetek egy egészségügyi sétát. Így kisebb az esély arra, hogy esetleg baleset történik, vagy fel kell állnod az asztaltól, hogy tegyetek egy sétát. Ha mégis megtörténik a baleset, mindenképpen jelezd a személyzetnek!
Mi már több kutyabarát éttermet is megjártunk, és sosem volt még rossz tapasztalatuk; bár Benji nagyon nyugodt, és általában csak fekszik a székem mellett, ugyanis hozzá van szokva a hasonló helyzetekhez. A többi vendég gyakran próbál vele barátkozni, sokan érdeklődnek iránta. Mi általában úgy szoktuk, hogy távolabb ülünk le, a pultnál rendelős helyeknél pedig többen megyünk, és egyikünk a kutyával leül, míg a másik leadja a rendelést. A tapasztalatom az, hogy az ebekkel ritkán van gond az éttermekben; van, hogy jobban viselkednek, mint az emberek.
Ide kattintva szakértővel készült beszélgetésünket olvashatod, aki arra világít rá, miért lehet megterhelő a kutyák számára az éttermezés. Mielőtt belevágnátok, mindenképpen ajánljuk, hogy mélyedj el a cikkben!
Kövess minket!
facebook instagram youtube spotifyKapcsolódó cikkek