hirdetés

A titkos jelek, amikből tudhatod, hogy kedvencednek szüksége van meleg ruhára

Hangai Lilla

2024. szeptember 25 - Képek: Getty Images Hungary

Minden bizonnyal ők a család legszőrösebb tagjai, ez azonban nem jelenti azt, hogy ne éreznék a hideget. És mivel nem tudják elmondani, ha fáznak, nekünk kell erre jelekből következtetnünk.

hirdetés

Íme, miből sejtheted, hogy a kutyának szüksége lehet egy pulóverre, kabátra, vagy a fűtőtest mellett egy komfortos zugra.

Az egyrétegű bunda és a kisebb testméret is hozzájárul ahhoz, hogy a kutya fázósabb

Jelek, hogy a kutyának szüksége van pulóverre, kabátra

A testünk úgy reagál a hidegre, hogy a keringést a bőrünktől a belső szerveinkhez irányítja. Ennek eredménye, hogy a végpontjaink, például a fülünk és a lábunk hideggé válik. Ez igaz a kedvenceinkre is. Ha kifejezetten hidegnek érzed kutyusod füleit, mancsait, orrát, akkor szüksége lehet valamire, amivel melegen tartja magát.

Bár a kutyák is remegnek, mint mi, ez kevésbé megbízható jel, ha tudjuk, hogy idegességükben is remeghetnek. Ehelyett érdemesebb a testtartásukra figyelni. Amikor a macskák vagy kutyák komfortosan, melegen érzik magukat, teljesen kinyúlnak a padlón, vagy akár a hátukon fekszenek, feltárva a hasukat. Azonban ha kicsit is fáznak, összegömbölyödnek, és behúzzák a lábaikat, hogy melegen tartsák magukat. A macskák még a farkukat is a testük köré tekerik, mint egy sálat!

Mind a kutyák, mind a macskák között vannak olyanok, amelyek dupla rétegű szőrzettel rendelkeznek. Ezek a fajták sokkal jobban tűrik a hideget. Persze irányadó lehet a szőr hossza is, főleg a macskáknál. Az ebek esetében csalóka lehet a hosszú szőrzet, az ugyanis nem minden esetben dupla rétegű, így nem is feltétlenül különösebben meleg. Keverék kutyusok esetében válaszd el egy kis részen a szőrt, és nézd meg, hogy a fényes felső szőrzet alatt megbújik-e pelyhes aljszőrzet. Ha igen, az körülbelül olyan, mintha mi hordanánk a ruhánk alatt termo aláöltözetet.

És végül, de nem utolsósorban, meglepő lehet, de a testalkat is hozzájárul a hidegérzékenységhez. Minél kisebb és vékonyabb az állat, annál nehezebben tudja megtartani a meleget. Ha jobban belegondolsz, ezért van az, hogy szinte egyáltalán nem látni soha igazán kicsi állatokat az Antarktiszon vagy az Északi-sarkon.

Ha intenzívebb mozgást végeztek, mint a séta, kerüljön le a ruhadarab!

A fentiek alapján te is el tudod majd dönteni, hogy kedvencednek szüksége lehet-e egy pulóverre vagy kabátra a hűvösebb hónapokra. A kutyaruha praktikus kiegészítő, ami bizonyos esetekben valóban szükséges dolog. Ne feledd, kedvenceink teljesen más életstílust élnek mellettünk, így az igényeik is változhatnak!

És mi a helyzet a ruhában végzett testmozgással?

Ha bármit is csináltok, ami intenzívebb, mint egy lassú séta, vedd le kedvencedről a kabátot vagy pulóvert. Ezek a ruhaneműk túlmelegedést okozhatnak, sőt, akár hőstresszt is, még a tél közepén is.

A kutyák testének melegen tartása a hideg időben hatalmas mennyiségű energiát fogyaszt, és ahogy nálunk is, jelentős terhet ró az immunrendszerükre. A megfelelő fehérje-, cink-, B- és C-vitamin keverékének pótlása segíthet állatainknak is elkerülni a téli betegségeket. Ezek a tápanyagok a téli bundájuk megőrzéséhez is hozzájárulnak. Mindenképpen egyeztess az állatorvossal, hogy érdemes-e adnod ilyet a kutyának, és ha igen, mely termék lehet ideális választás.

fázik a kutya hideg és kutya kutya hidegben kutyakabát kutyapulóver kutyaruha

Kapcsolódó cikkek

További cikkeink

A macskák is a kedvenceid?
Látogass el az Az én macskám oldalunkra is!