hirdetés

7 szobanövény, ami biztosan nem árt a kutyádnak

Kövess Péter

2024. szeptember 30 - Képek: Getty Images Hungary

Rengeteg szobanövény mérgező a kutya számára, ezért nem árt az óvatosság. Mutatunk 7 növényfajt, amelytől kedvencednek biztos nem lesz baja.

hirdetés

Ha kutya van a háznál, érdemes nagy körültekintéssel választanod, hogy milyen szobanövény kerüljön otthonodba. Számos növény ugyanis mérgező vegyületeket tartalmaz. Egy részük csak akkor okoz mérgezést, ha a kutya lenyeli őket, mások viszont az érintkezéskor is heves reakciót válthatnak ki.

Ha van kutya a lakásban, kétszer is gondold meg, hogy milyen szobanövényt veszel

Sok szobanövény biztonságos a kutya számára

Ha olyan szobanövény beszerzésén gondolkozol, amely dekoratív, de nincs vele sok macera, és a kutya egészségének sem árt, erre több lehetőséged is kínálkozik. Itt van 7 biztonságos faj, amellyel nem foghatsz mellé.

1. Vadkakaó

A mályvafélék családjába tartozó, Közép- és Dél-Amerikában őshonos vadkakaó (Pachira aquatica) egy igazán különleges, fonott törzsű növény, amely egyszerre szép és könnyen gondozható. Pénzfának is nevezik, ami onnan ered, hogy a feng shuiban a jólét és a szerencse szimbólumának tartják. Fontos, hogy a lakásban világos helyet találj számára, de ne érje közvetlen napfény.

Vadkakaó

2. Páfrány

Számos páfrányfajta létezik – köztük a szobapáfrány (Nephrolepis exalta), a csipkeharaszt (Selaginella kraussiana) és a szarvasagancs páfrány (Platycerium bifurcatum), amely nem mérgező a kutya számára. Általánosítani azonban nem lehet. Az aszparágusz angol nevében (plumosa fern vagy lace fern, latinul Asparagus densiflorus) például hiába szerepel a páfrány szó, valójában veszélyes a háziállatokra nézve.

Páfrány

3. Csokrosinda

A csokrosinda (Chlorophytum) előnye, hogy kevés gondozást igényel, elvan gyenge fényviszonyok között is, mégis gyorsan növekszik. A liliomfélék közé tartozó növény légtisztító hatásáról is ismert: állítólag képes elnyelni a festékekből és műanyagokból származó káros anyagokat.

Csokrosinda

4. Bambusz

A kutya számára nem mérgező a bambusz sem – legalábbis, ami a valódi bambuszt illeti. Itt is igaz viszont, ami a páfránynál, a japánfa (Sacred Bamboo, vagyis a Nandina domestica) és a szerencsebambusznak is nevezett sárkányfa (Lucky Bamboo, vagyis a Dracaena sanderiana) elnevezésében hiába szerepel a bambusz szó, ezeket távol kell tartani a háziállatoktól.

Bambusz

5. Viaszvirág

A viaszvirág (Hoya carnosa) egy porcelánra emlékeztető, általában fehér vagy rózsaszín virágú növény, amelyet porcelánvirágként és viaszszőlőként is emlegetnek. Ahhoz, hogy teljes pompájában élvezhesd, elegendő fényre (de tűző nap ne érje!) és páratartalomra van szüksége, és érdemes lehet valamilyen felületre felfuttatni.

Viaszvirág

6. Fokföldi ibolya

Az afrikai ibolya vagy fokföldi ibolya (Saintpaulia spp.) egy általában lila virágú, Magyarországon is kedvelt szobanövény, amely kedveli a páradús környezetet, ezért a konyhai vagy fürdőszobai ablakban érzi igazán jól magát, és kiváló választás kutyás lakásokba is.

Fokföldi ibolya

7. Szemölcsliliomok

A szemölcsliliomok (Haworthia) híresen igénytelen pozsgások, amelyek csak minimális gondozást igényelnek. Egyik jellegzetes fajuk a pompás szemölcsliliom, amely sötétzöld, feltűnő fehér sávos levelekkel rendelkezik, ezért az angol nyelven zebranövénynek is nevezik.

Szemölcsliliom

A másik oldalról, vagyis arról, hogy a kutya milyen szobanövényektől kaphat mérgezést, ebben a cikkünkben olvashatsz.

biztonságos kutya lakás lakberendezés nem mérgező növény otthon szobanövény

Kapcsolódó cikkek

További cikkeink

A macskák is a kedvenceid?
Látogass el az Az én macskám oldalunkra is!