Ezeket feltétlenül tudnia kell a kutyának, ha veled tart a munkahelyedre
2024. október 10 - Képek: azenkutyam.hu, Getty Images Hungary
2024. október 10 - Képek: azenkutyam.hu, Getty Images Hungary
Egyre több a kutyabarát munkahely, ami azt jelenti, hogy egyre több gazdi dönthet úgy, kedvencét is magával viszi az irodába. Erre azonban fel kell készíteni az állatot.
Esetünkben Benji, egy csodálatos berni pásztorkutya személyében üdvözölhetünk egy négylábú kollégát, aki tökéletesen megfelel a kutyák felé támasztható munkahelyi elvárásoknak. De mik is ezek pontosan? Vegyük sorra, mi az, amit feltétlenül tudnia kell kedvencednek, mielőtt átlépi a munkahelyed küszöbét! Emellett vannak olyan előzetes kötelességek, amelyek szintén előfeltételei a közös munkavégzésnek. Máskülönben a kutya csak zavarni fog a munkában, nem csak téged, másokat is. Ráadásul ő sem fogja jól érezni magát.
Az, hogy a feletteseiddel egyeztetsz róla, hogy kedvenced bemehet-e veled a munkahelyedre, evidens. Azonban érdemes a kollégáiddal is megbeszélned a kérdést, ugyanis lehetnek olyan rejtett ellenérvek, amikkel számolnod kell. Ilyen például, ha valaki allergiás a kutyaszőrre.
Erről nem feltétlenül tájékoztatja az ember a főnökét, sem a munkatársait, ám kellemetlen, ha az illető egy nap szembe találja magát egy bundás jószággal az asztala felé menet.
És a gazdának sem jó, ha emiatt esetleg haza kell vinnie az állatot. De előfordulhat fóbia is, aminek a tárgya szintén lehet a kutya. Mondanunk sem kell, ez a találkozó sem lenne kellemes.
Ha több kutyás is van a munkahelyeden, akkor velük pedig az esetleges konfliktusok elkerülése végett ajánlott egyeztetni, ki mikor érkezik négylábúval.
Az, hogy kedvenced szót fogad és ismeri az alap vezényszavakat, mint az ül, a fekszik vagy a marad, alapvető. Azonban az irodai környezetben számos olyan helyzet adódhat, amely a kutyus számára diszkomfortos lehet. Szinte biztosan lesznek olyan kollégák, akik mindenáron meg akarják simogatni az ebet, vagy akik magas hangú örömujjongásban törnek ki kedvenced láttán. De a benti gépek zaja vagy az állandó jövés-menés is megkívánja a toleranciát. Kutyád felkészült erre, fogja tudni tolerálni ezeket a szituációkat?
Ugyanakkor az is megeshet, hogy a munkatársaidat kell felkészíteni a kutya jelenlétére. Mondjuk egyeztetni velük, hogy tilos nassoltatni az asztal alatt, vagy kérdés nélkül megsimogatni.
Nagyon fontos, hogy kedvenced ne csak a jelenlétével, de a szagával se zavarja a bent lévőket. A kellemetlen szájszag vagy a szagos bunda nagyon zavaróak tudnak lenni. Előbbit legtöbbször a fogkő okozza, amit az eb egészsége miatt is rendszeresen el kell távolíttatni, kialakulását pedig napi szintű fogmosással megelőzni, amennyire csak lehetséges. A bundaápolást pedig a fajtától függően végezd, ha kell, kozmetikus bevonásával.
Arra is nagyon kell ügyelned, hogy ne legyenek munkahelyi balesetek.
Egy oldalba pisilt kaspó, vagy egy elejtett kupac a legbarátságosabb munkahelyen is problémát szülhet.
Balesetek természetesen mindig adódhatnak, erre készülj fel törlőkendővel, fertőtlenítővel, kakiszacskóval. Ugyanígy arra is ügyelj, hogy kedvenced ne sározza össze a szőnyeget, vagy ne ugráljon fel a bútorokra.
Több ezer kutya és gazdi gyűlt össze a Városligeti Nagyréten 2024. szeptember 7-én. Beszámolónkból azt is megtudhatod, miért lehetnek büszkék magukra a fesztivál látogatói, és milyen őszi veszélyekre hívták fel a figyelmet előadásaikban a szakértők.
Az új környezet izgalmas lesz az állatnak, amit valószínűleg igyekszik majd minél inkább felfedezni. Így ha kedvenced bent van veled az irodában, a fél szemed mindig legyen rajta. Ahogy megszokja majd a helyet, úgy lesz majd egyre nyugodtabb. Ha viszel be neki játékokat, az is segíthet az unalom elűzésében.
Ahogy odahaza, úgy a kutyás munkanapon is be kell tartanod a sétaidőket. Akkor is érdemes kimennetek kicsit levegőzni, ha valamitől nagyon izgatott lett a jószág. Ezenfelül egy vizestál mindig álljon a kutya rendelkezésére, ahogy az etetési időket is tartsd be. Ha az irodán belül nem is, de valamely külső helyiségben egészen biztosan meg tudod oldani, hogy kutyád egyen.
Ha szeretnél megismerkedni Benjivel, munkahelyi kutya kollégánkkal, akkor itt olvashatod el a történetét. Mentett, sérült kutyus lévén gazdája rengeteg hasznos tapasztalatot osztott meg kedvence rehabilitációjáról.
Kövess minket!
facebook instagram youtube spotifyKapcsolódó cikkek