A roppant aranyos kutya évekig dolgozott eladóként a tokiói trafikban, ami érhető módon nagyon fellendítette az üzletet.
A tokiói Suzuki dohánybolt nem csak a snack- és cigarettaválaszték miatt volt népszerű. Az emberek a világ minden tájáról látogatták az aprócska boltot abban a reményben, hogy találkozhatnak az ott dolgozó, végtelenül aranyos eladóval. Aki történetesen egy shiba inu volt. A már nyugdíjas éveit élvező kutyus beleírta magát a kutyás történelembe.
A tisztelet jeleként Shiba san (az utótag a japán nyelvben a tiszteletet és a nagyrabecsülést fejezi ki) névre keresztelt kutya arról volt híres, hogy a bolt üvegablakát elcsúsztatva széles kutyamosollyal fogadta a vásárlókat. Nem csodálkozunk, hogy a világ minden pontjáról érkeztek a vevők, akiket nem a dohánytermékek vagy az egyéb árucikkek, csak és kizárólag a pultban csóváló shiba inu érdekelt.
A szorgalmas négylábú a barátságos fogadtatás mellett előszeretettel mutatta meg potenciális vevőinek az üzlet kínálatát, kiváltképp az uborkákat.
Az előzékenységéért cserébe pedig a legnagyobb örömmel zsebelte be a simogatásokat és egyéb kedvességeket a rajongóitól. Amikor pedig nem dolgozott, akkor a kiadóablak mellett szundikált, mindig készen a következő vásárlóra. Azok pedig sorra osztották meg a kutyáról készült fényképeket és videókat, amik egy csapásra híressé tették az ebet, akinek hála a bolt is igen nyereségesen működött a hírek szerint.
Az alábbi angol nyelvű videóban láthatod Shiba sant munka közben:
@maruchanforeverwithme Meet Shiba-san, the now-retired shop assistant at the former Suzuki Tobacco Shop in Tokyo, Japan.
Shiba san gazdája, egyben főnöke, Azumy 2015. október 30-án zárta be nevezetes boltját, ami egyúttal kedvence nyugdíjazását is jelentette.
Shiba san is nyugdíjba vonult. Sajnálom, hogy csalódást kell okoznom nektek, akik egészen idáig jöttetek, hogy találkozzatok vele
– fejezte ki együttérzését a csalódott látogatók felé, akik lemaradtak a szenzációs kiszolgálásról.
Szerencsére senkinek sem kellett végső búcsút vennie a kutyától, gazdája ugyanis időről időre a közösségi médiában továbbra is megoszt róla egy-egy friss felvételt. Bár a kommentekből ítélve a rajongók keveslik a híradást, és nagyon hiányolják a kutyust.
A japán eladó mellett számos olyan meglepő munkakör van, amelyben négylábú társaink remekül helytállnak. Például kiváló labdaszedők lehetnek a tenisztornákon. Mint korábban meséltünk róla, a Brazil Open szervezői úgy döntöttek, kiaknázzák a kutyák labdaszenvedélyét, és szerződtették őket labdaszedőknek. 2016 óta speciális felkészített ebek gyűjtik össze az eltévedt teniszlabdákat a mérkőzéseken. „Munkaruhájuk” is van: kendőt és fejpántot viselnek.
Íme a labdaszedő-bajnokok:
Ugyanakkor remek vízimentő, homárhalász, szarvasgombavadász, sőt akár bálna– vagy teknősjelző is lehet belőlük, hogy csak néhány lehetséges szakmát említsünk a sok közül. Hogy senkiben ne maradjanak kérdések a szokatlan feladatok kapcsán: a bálnaleső kutyák a nyílt vízen szagolják ki a bálnák ürülékét, majd a hajó orrába sétálva jelzik azt a velük utazó kutatóknak, így szolgálva a tudományos vizsgálatokat. A teknősök megfigyelésével megbízott Ron kapitány feladata pedig az, hogy jelezze a Disney Természetvédelmi Csapat tagjainak, ha egy nőstény teknőc valahol éppen friss tojásokat rakott le. Ebben a tojásrakás során termelődő nyálka illata az iránymutató a számára.
Még hosszasan sorolhatnánk a különleges és hasznos munkákat, amelyeket az ember legjobb barátja képes betölteni, ezzel (is) kivívva elismerésünket és csodálatunkat.
Kövess minket!
facebook instagram youtube spotifyKapcsolódó cikkek