Ez a 10 dolog nem hiányozhat a kutya egészségügyi készletéből
2024. július 14 - Képek: Getty Images Hungary, HomeCare.Vet
2024. július 14 - Képek: Getty Images Hungary, HomeCare.Vet
Fontos, hogy minden eshetőségre felkészülj, és azonnal tudj reagálni. Mutatjuk, mit kell összecsomagolnod egy kutya elsősegélycsomagjába.
Egy felelősségteljes gazdinak minden eshetőségre fel kell készülnie, ha kedvence egészségéről van szó. Bármikor történhetnek balesetek, amikor jó, ha kéznél vannak azok a felszerelések és eszközök, amelyekkel azonnal az eb segítségére siethetsz. De miből áll egy kutya egészségügyi készlete? Összeszedtünk 10 elengedhetetlen kelléket, amelyek nem hiányozhatnak az elsősegélydobozból.
A jódoldat 1:10 arányban nem csípi a kutya sebesülését, így ideális segítség lehet a sebtisztításhoz és sebfertőtlenítéshez. Semmiképpen ne használj alkoholos sprayket a seb tisztítására, mert borzasztóan szövetkárosító hatásúak. A jód elengedhetetlen a kutya egészségügyi készletébe.
A fecskendőre azért van szükség, mert ezzel az eszközzel nagyon megkönnyíted a jód locsolását a sebre. Sokkal egyszerűbben és sterilebben végezheted segítségével a fertőtlenítést.
Gézlap, háromszög kendő, rugalmas pólya: minden kötszernél fontos a sterilitás. Amennyiben kutyádnak vérző sérülése van, ezek segítségével tudod azt csillapítani. Majd minden esetben fordulj orvoshoz, aki a további lépéseket elvégzi.
Ezek a rugalmas és öntapadó pólyák segítenek fenn tartani az előbb említett steril kötszereket. Jó, ha több méretben is kerül a kutya egészségügyi készletébe.
A vatta a fecskendőhöz hasonlóan segíthet felvinni a jódot kutyád sérült területére, és a vérzés csillapításban is segítséget nyújthat.
A kullancscsipesz is mindenképpen kerüljön bele a kutya egészségügyi készletébe, mert a segítségével szakszerűen tudod eltávolítani a vérszívót. Ellenben ha nem megfelelő technikával próbálkozol, csak megnöveled a fertőzés kockázatát azzal, hogy a kullancs béltartalmát belenyomod a kutya szervezetébe.
Amennyiben kutyádat megcsípi valami, vagy allergiás reakció jelentkezik nála, jól jöhetnek ezek a készítmények. Azonban minden esetben egyeztess állatorvosoddal, hogy kutyád számára melyik a legideálisabb gyógyszer.
Az ollóra szükség lehet a kötszerek méretre vágásakor. Azonban mindig légy nagyon óvatos vele! Ha kutyád nagyon mozog, vagy hirtelen mozdulatokat tesz, figyelj nagyon oda, nehogy pluszsebesülést okozz neki az olló hegyével. Vannak kifejezetten erre a célra szánt ollók, amelyek vége lekerekített, így kisebb az esély a sérülés okozására velük.
Több ezer kutya és gazdi gyűlt össze a Városligeti Nagyréten 2024. szeptember 7-én. Beszámolónkból azt is megtudhatod, miért lehetnek büszkék magukra a fesztivál látogatói, és milyen őszi veszélyekre hívták fel a figyelmet előadásaikban a szakértők.
Gyógyszereket minden esetben az orvos ad! Azokat az orvosságokat viszont, amelyeket ő írt fel, tárolhatod a többi egészségügyi eszköz mellett, így mindig kéznél lesznek, ha szükség van rájuk.
Arról, hogy hogyan tudod megfelelően megmérni kutyád lázát, ebben a cikkünkben írtunk.
Előfordulhatnak olyan egészségügyi kihívások, amelyekre a kötszer nem megoldás. Ha például kutyád valami mérgezőt nyel le, minden esetben keresd fel állatorvosodat és kövesd az utasításait. Segítség lehet továbbá, ha a kutya egészségügyi készletébe több orvos elérhetőségét is beleteszed, így nem kell az interneten kutakodni újabb orvos után, ha állatorvosod éppen nem elérhető.
Baj esetén minden perc életmentő lehet, és a legfontosabb, hogy minden eshetőségre előre készülj fel, így biztonságos környezetet tudsz biztosítani kedvencednek.
Ha tudni szeretnéd, mit kell tenned abban az esetben, ha kutyádat megcsípi egy méh, akkor ebben a cikkünkben részletesen olvashatsz róla.
A cikk elkészítésében a HomeCare.Vet nyújtott szakmai segítséget.
Kövess minket!
facebook instagram youtube spotifyKapcsolódó cikkek