Ha mi jól élünk, a kutyánk is jól fog – Exkluzív beszélgetés Petró Eszterrel
2024. március 20 - Képek forrása: Az én kutyám
2024. március 20 - Képek forrása: Az én kutyám
A kutyákat is egyre többször érintik idegrendszeri problémák, az autisztikus és adhd-s viselkedés már a négylábúak között sem ritka. Szakértővel beszélgettünk attól, hogyan lehetünk jó gazdái akár egy ebben érintett kutyának is.
Évezredek óta él az ember mellett kutya, és az elmúlt évtizedekben a városi környezetben is egyre több, társállatként tartott eb éli életét. Miért van szükségünk négylábú barátaink társaságára, és mennyire megfelelő ez a környezet és életmód a számukra? Mi lehet az oka, hogy egyre több kutya érintett idegrendszeri eltérésekben, nem is olyan ritka, hogy autisztikus, adhd-hoz hasonló tüneteket mutatnak kedvenceink.
A DOGZ Podcast Exkluzív sorozat folytatódik. Az én kutyám YouTube csatornájának előfizetői számára elérhető, legújabb videóban Petró Eszter etológus, kisállattréner volt a vendégünk, akivel a városi kutyatartás nehézségeiről beszélgettünk.
A DOGZ Podcast Exkluzív adását megnézheted itt, amennyiben már előfizetőnk vagy:
Tudj meg mindent hamarabb a kutyás élet szakértőitől! Az én kutyám YouTube csatornájának előfizetőjeként már szerdánként meghallgathatod a DOGZ Podcast legfrissebb epizódjait.
Sok szó esik arról, hogy a modern városi környezet, a sok inger vajon mennyire megterhelő egy kutya számára. Tényleg annyira természetellenes számukra ez a közeg? Vagy ott érzik jól magukat ahol a gazdájuk van? Valóban egyre több az autisztikus és adhd -s tüneteket mutató kutya a városokban?
Az ember lételeme természettel való kapcsolódás, azonban erre városlakóként egyre kevesebb lehetőségünk van a mindennapokban. Nem véletlen, hogy ma már Budapesten minden második háztartásban házi kedvencként él az emberek mellett kisállat, ezek jelentős része kutya. A biofília hipotézis nem újkeletű. A feltevés szerint a természet iránti érdeklődésünk genetikailag belénk van kódolva, vagyis ez az ösztönszerű késztetés régóta ismert emberi tulajdonság. De mit is nyerünk vele, ha négylábú kedvencünkkel osztjuk meg életünket? Hallgasd meg a DOGZ Podcast Exkluzív adását, s nem csak erre a kérdésre kapsz választ szakértő vendégünktől, hanem azt is megtudhatod, mennyire jelent stresszt egy kutya számára a városi környezet.
Kövess minket!
facebook instagram youtube spotifyKapcsolódó cikkek