Az időjárás-változás a kutyák egészségére is hatással van: így védd kedvencedet
2024. november 7 - Képek: Getty Images Hungary, azenkutyam.hu
2024. november 7 - Képek: Getty Images Hungary, azenkutyam.hu
Megérkeztek a mínuszok, a hideg pedig az állatokra is hatással van. Összegyűjtöttük a legfontosabb teendőket a hűvös hónapokra.
A reggelek már kifejezetten csípősek; az autók szélvédőjét kaparni kell, és bizony munkába induláskor még mínuszt mutathat a hőmérő higanyszála. Ez pedig napról napra egyre gyakoribb lesz, ahogy a napközbeni csúcshőmérséklet is folyamatosan csökkenni fog. A hideg idő a kutyákat is megviseli, így gazdaként számos teendőd van ebben az időszakban.
Fajtától, valamint életkortól és egészségi állapottól is függ, kell-e kedvencedre ruhát adni ősszel, valamint télen. A rövid, vékony bundájú, alacsony testzsírszázalékkal bíró whippetnek például elengedhetetlen, ahogy egy tacskó is fázhat kabát nélkül. Egy idősebb vagy krónikus betegséggel küzdő, gyengébb szervezetű állatnak is indokolt a pluszréteg. Időjáráshoz mérten válassz megfelelő vastagságú kutyaruhát. Ugyanígy a cipő is indokolttá válhat; ha máskor nem is, jeges, fagyos útviszonyok esetén.
Ha bizonytalan vagy, ebben a cikkben minden fontos tudnivalóra kitérünk a kutyák öltözetét illetően.
Ha még nem tetted meg, kinti kutyád ólját készítsd fel a hidegekre. Amellett, hogy a kutyaház legyen szél-, eső- és hóvédett, lényeges az is, mivel béleled. A textíliák magukba szívhatják a vizet, ezzel tovább hűtve az ebet, így inkább válassz szénát. Szigetelni pedig hungarocellel érdemes úgy, hogy azt négylábú barátod ne rághassa szét. Az is kiemelten fontos, hogy alulról se hűljön ki vagy nedvesedhessen át ház, amit akár emelvénnyel, például egy raklappal is kivédhetsz. Azonban arra ügyelj, hogy a megoldás biztonságos legyen!
Itt adunk további tippeket a kutyaház téliesítéséhez.
Kinti ebek esetében a itatótálat napjában többször érdemes ellenőrizni, hogy ne legyen túl hideg, esetleg fagyos a vize. Forró vagy meleg vizet nem érdemes adni a kutyának, ugyanis a meleg folyadék és a hideg levegő nem jó párosítás. Arra kell figyelni, hogy a víz ne legyen soha fagyos, és persze mindig tiszta legyen. A mínuszok beköszöntével emiatt bizony lehetséges, hogy napjában több alkalommal is ellenőrizned kell az itatótálat.
Hogy kutyád nehogy megfázzon vagy bőrbetegség alakuljon ki nála, sose hagyd nedvesen a bundáját. Törülközővel, hajszárítóval szárogasd meg teljesen, de ügyelj arra, nehogy túl forró legyen a ráfújt levegő. A mancsokra is fordíts külön gondot, és ha kell, ápolóbalzsammal kezeld a kiszáradt tappancsokat.
Házi balzsamot te is készíthetsz; itt írtunk róla, miként.
A hideg hónapokban indokolt lehet a kutya fekhelyének az átköltöztetése, hogy az semmiképp se legyen hűvös vagy huzatos helyen. Azt is ellenőrizd, hogy alulról se kapjon hideget kedvenced. A padló vagy a parketta helyett szőnyegre tedd az ágyát. Lehet már kapni kifejezetten a kutyák számára készített strapabíróbb szőnyeget több méretben is, ha nem szeretnéd a nappali szőnyegére helyezni az ágyat.
A hideg mellett az egyre hosszabb sötétséggel is számolnunk kell. Ti séták alkalmával jól látszotok kedvenceddel? Ebben a cikkben ajánlunk láthatósági kiegészítőket, és azt is elmondjuk, mit ajánlott kerülni a termékek közül. Van, ami kifejezetten veszélyes a kutyákra!
Ne maradj le az év legjobb kutyás ünnepváró programjáról, a DOGZ Mikulás Falkasétáról!
December 7-én, szombaton a Városligetbe várunk minden gazdit és kedvencét, hogy részt vegyenek egy jelmezes, hangulatos sétán. Az ingyenes eseményen kutya-gazdi fotózással is készülünk. Gyülekező 13.15-től, indulás pedig 14 órakor. A részvétel a limitált létszám miatt regisztrációhoz kötött. További részletek, valamint a regisztrációs felület ITT érhető el.
Kövess minket!
facebook instagram youtube spotifyKapcsolódó cikkek