hirdetés

13 egymondatos kutyás érdekesség

Hangai Lilla

2024. július 18 - Képek: Getty Images Hungary, Az Én Kutyám

Azt gondolhatnád, hogy a körülbelül 35 000 éves együttélésünk, és a magazin 4 éves fennállása eredményeképpen sok újat nem tudsz már meg a kutyákról. Ó, dehogynem! Sok esetben még most is csak a felszínt kapargatjuk!

hirdetés

Ma 13 olyan kutyás egymondatos érdekesség kerül terítékre, amelyek reméljük, számodra is nagyrészt újdonságszámba mennek.

A kutyák orra egy végtelenül érzékeny szerkezet

A 13 egymondatos kutyás érdekesség

1.) A kutyák orra érzékeli a hőt és a hősugárzást, ami megmagyarázza, hogy a vak vagy siket kutyák is miért tudnak vadászni.

2.) A Dandie Dinmont terrier az egyetlen fajta, amelyet egy kitalált személyről neveztek el; Sir Walter Scott Guy Mannering című regényének egyik szereplőjéről.

3.) A kutyáknak körülbelül 1700 ízlelőbimbójuk van. Nálunk, embereknél 2000 és 10 000 között mozog ez a szám.

4.) A kutyák nem azért rúgnak hátra, miután elvégezték a dolgukat, hogy betakarják azt, hanem hogy megjelöljék a területüket a lábukon található illatmirigyekkel.

5.) A vérebek szaglása annyira pontos, hogy nyomon követésük eredménye bizonyítékként használható fel a bíróság előtt. 300 óránál régebbi nyomokat is képesek követni, és több mint 210 kilométer után is nyomon maradhatnak.

A kutyák orra például azért nedves, hogy segítsen felszívni az illatmolekulákat! Az orruk speciális nyálkát választ ki, amelyből mintát vesznek, amikor megnyalják az orrukat, így értve meg, hogy mit jelent az a bizonyos szag.

Angol véreb / Fotó: Az Én Kutyám

6.) Paul McCartney 2013-ban egy interjúban elmondta, hogy a Beatles A Day in the Life című dalának végéhez olyan frekvenciát adott, amelyet csak a kutyák hallhatnak.

7.) A The Washington Post szerint 1990-ben 8 hónapon keresztül egy Bill Irwin nevű vak ember túrázott az Appalache-ösvényen vakvezető kutyájával, Orienttel együtt.

8.) Az alaszkai malamut a világ egyik legerősebb kutyafajtája. A felnőtt hímek saját testsúlyuk 12-szeresét is képesek elhúzni.

9.) A kölykök testsúlya félszeresére növekszik 4-5 hónapos koruk körül. Ez egy jó jelzést adhat nekünk arra, hogy körülbelül mekkora lesz az eb felnőttkorában.

Kutyabarátok, készüljetek!

Jön a DOGZ, az év legnagyobb kutyás fesztiválja! Falkasétákkal, állatorvosi tanácsadással, kutyás bemutatókkal, kutya&gazdi fotózással és sok más ingyenes programmal várunk szeptember 7-én a Városligeti Nagyréten.

Add to Calendar

Váltsatok jegyet a DOGZ fesztivál színpad izgalmas előadásaira is!

10.) A Római Birodalom bukása után az emberek jobban aggódtak túlélésük miatt, így a kutyák tenyésztése és kiképzése nem volt prioritás. Elvadult kutyafalkák rohangáltak az utcákon, akik a polgárokat rémítgették. Úgy gondolják, hogy innen eredhetnek a várfarkasos legendák.

11.) Az elhízás a kutyák első számú egészségügyi problémája.

12.) Egy kis testű kutya átlagos nyugalmi pulzusa körülbelül 120 BPM, ami nagyjából 50%-kal gyorsabb, mint egy emberé, ami 70 BPM ideális esetben.

13.) Roosevelt amerikai elnök véletlenül az Aleut-szigeteken hagyta kutyáját, Falát, majd utasított egy hajót, hogy menjen el érte. Ez a kitérő körülbelül 15 000 dollárjába került az Egyesült Államoknak, és állítólag a történelem legdrágább kutyamentése volt.

Ha megtetszett ez a koncepció, ajánljuk figyelmedbe a kutyás érdekességes témában készült kvízünket, amit ide kattintva érhetsz el.

érdekesség érdekességek érdekességek kutyafajtákról

Kapcsolódó cikkek

További cikkeink

A macskák is a kedvenceid?
Látogass el az Az én macskám oldalunkra is!