10 kutyafajta, aki teljesen máshogy néz ki kölyökként, mint felnőttkorában: mintha nem is ugyanaz az eb lenne a két képen
2024. október 28 - Képek: Getty Images Hungary/YouTube
2024. október 28 - Képek: Getty Images Hungary/YouTube
Ahogy az emberek, úgy a kutyák is rengeteget változnak felnőttkorukra. Ez a 10 kutyafajta pláne: mintha nem is ők lennének kicsiben.
Az alábbi 10 kutyafajta kölyökként leginkább plüssállatra hasonlít, felnőve azonban tekintélyt parancsoló juhászok, hatalmas dogok, vagy épp elegáns bundájú előkelőségek lesznek.
A brie-i juhászkutyaként, vagy briardként ismert jószágok kifejlett kutyaként szinte ki sem látnak hullámos frufrujuk alól. Kiskorukban azonban igazi nyílt tekintetű kópék, cseppet sem olyan bozontosak, mint szüleik.
7–18 hónapos koruk között azonban elvesztik kölyökkori bundájuk jó részét, hogy aztán két réteg újat növesszenek helyette.
A tibetiek szent kutyájaként tisztelt tibeti terrierek szintén két réteg szőrtakarót viselnek, amihez vaskos szőrcipő is párosul. Kölyökként azonban ők is sokkal jobban fésültek, egészen 9 hónapos korukig, amikor elhullik a puha babaszőrük.
A szakállas collie-k is a bundásabb típusú kutyák csoportját erősítik. Egyesek szerint magyar pásztorkutyák vére csörgedezik az ereikben.
A picik először 6-8 hetes korukban kezdik megváltoztatni a fizimiskájukat, majd 1 éves korukban ismét drasztikus változáson esnek át. A végleges formájukat körülbelül 3 éves korukra érik el.
A bergamói juhászok felnőttként elég loncsos benyomást keltenek zsinóros szőrzetük miatt. A különleges, három különböző szőrzetből álló bundának azonban komoly funkciója van: védi őket nemcsak a hidegtől és az időjárás viszontagságaitól, de a ragadozóktól is.
Ez az olasz kutyafajta kölyökkorában viszont egészen rendezett jószág, leginkább a német juhászkutyára emlékeztet. A végleges formáját elég sokára, 5-6 éves kora körül éri el.
A perzsa agár, ez az ősi kutyafajta elegáns, nyúlánk termetéről és hosszú szőrű füléről ismert. Kis korában azonban inkább kicsi és tömzsi, igazán bájos teremtés.
A dús szemöldökű, szakállas vidravadászok nagyon ritka kutyák. A világon kevesebb mint 1000 példányt jegyeznek belőle. A kölykök bundáján még nyoma sincs a jellegzetes bozontoknak, azok csak később jelennek meg rajtuk.
Az óangol juhászkutyákat sokan csak bobtailként ismerik. Testüket bozontos szőrzet fedi, ám a kicsik bundája csak enyhén göndör. Körülbelül 1 éves korukra érik el a felnőttformát, és 3 éves korukig növekednek.
Aki még nem látott kölyökpulit, az nagyon meglepődhet, ugyanis nyoma sincs rajtuk a jellegzetes zsinóros szőrzetnek, helyette olyanok, mint a pihe-puha plüssfigurák. A kilenc magyar kutyafajta egyike, igazi hungarikum. Ide kattintva több érdekességet is megtudhatsz a magyarok egyik büszkeségéről.
A teljes bunda megnövesztéséhez nekik is sok idő, mintegy 5 év kell.
A hosszú, egyenes szőrű shetlandi juhászkutya a hasonlóság ellenére nem a skót juhászkutya kisebb változata. Ha többet szeretnél tudni erről az energikus, jól tanítható kutyusról, akkor ebben a cikkünkben találsz érdekességet róla, és ha jobban megismernéd, akkor itt eléred fajtaleírásunkat is.
Kicsiként a majdani tekintélyes szőrzetet csak hosszú szőrszálak, esetleg tincsek jelzik.
Nem csak a szőrmókok mennek át hatalmas változásokon: a német dog, ez a robusztus, csupa izom fajta kölyökkorban igazi cukorfalat. Felnőttként hatalmas óriás, még nagyobb szívvel. Ha szeretnéd tudni, neked való-e ez a fajta, ezt a cikkünket ajánljuk.
Aki ránéz, nem is sejti, micsoda tekintélyt parancsoló jószág lesz belőle hamarosan.
Ahogy látszik is, hihetetlen változáson mennek keresztül a kutyusok. Még fajtatiszta ebeknél sem egyértelmű néha a nem hozzáértő szemek számára, milyen kutya is lesz abból az apró kis szőrgombócból. Épp ezért különösen nagy kihívás keverék kutyáknál kölyökként kitalálni, hogy mekkora és milyen jellegű jószággá cseperedik, ha nem ismerjük a felmenőket.
Te felismernéd kölyökként az egyes kutyafajtákat? Ebben a kvízünkben próbára teheted magad.
Kövess minket!
facebook instagram youtube spotifyKapcsolódó cikkek