hirdetés

Ez a népszerű élelmiszer a kutyáknak is jót tesz

Mádi-Krezinger Cintia

2024. december 7 - Képek: azenkutyam.hu, Getty Images Hungary

Hallottunk már az emberre gyakorolt jótékony hatásokról, de mi a helyzet a kutyákkal kapcsolatos előnyökkel? Kiderült, hogy a tápanyagokban gazdag kókuszolaj kiváló kiegészítő lehet a kutya étrendjében is.

hirdetés

Mi az a kókuszolaj?

Kókuszzsírnak vagy kókuszvajnak is nevezik változó halmazállapota miatt. Az érett kókuszdióból vonják ki, felhasználják élelmiszerekben és szépségápolási termékekben is. A kókuszolaj gazdag telített zsírokban és közepes szénláncú trigliceridekben, amelyekről úgy gondolják, hogy mind az emberek, mind a kutyák egészségére jótékony hatással vannak.

Kókuszzsír

Mire jó?

Kis mennyiségben táplálékkiegészítőként az étrendbe építve, vagy bőrre kenve alkalmazva a kókuszolaj számos területen támogathatja a kutya egészségének megőrzését:

  • ragyogóvá teszi a kutya szőrzetét;
  • enyhítheti az allergiás tüneteket és a bőrviszketést;
  • elűzi a rossz leheletet;
  • javítja az emésztést;
  • fejleszti a kognitív funkciókat;
  • erősíti az immunrendszert;
  • növeli az energiaszintet;
  • segíthet az atkák és a kullancsok elleni védelemben;
  • gombaellenes tulajdonságokkal rendelkezik;
  • alkalmazható ízületi gyulladás és ínszalagproblémák esetén;
  • külsőleg alkalmazva nyugtatja a száraz bőrt, gyógyír a száraz mancsokra és a repedezett orrokra – és az sem okoz problémát, ha a kedvenced lenyalja.

A kókuszolajnak számos pozitív hatása lehet a kutya egészségére / Fotó: azenkutyam.hu

Hogyan adagoljuk?

A kókuszolaj általában napi 1-2 alkalommal adható egészséges kutyáknak étkezés közben. Ha azonban a kedvenced túlsúlyos, maximum egyszer kapjon, amennyiben az állatorvos sem ellenzi. Azt, hogy mennyit kell adni a kedvencnek, a testmérete határozza meg. Fontos továbbá, hogy ha az eb még sosem fogyasztotta az élelmiszert, fokozatosan építsd be az étrendjébe.

Kis testű kutyák esetében a kezdő adag napi ¼ teáskanál, közepes méretűeknél 1 teáskanál, nagy testű kutyáknál pedig körülbelül 1 evőkanál. Bio-, szűz vagy hidegen sajtolt olajat válassz.

Mire figyelj?

Noha a kókuszolaj általában biztonságos a kutyák számára, egyes egyedeknél allergiás reakció léphet fel, illetve emésztési problémák alakulhatnak ki. Utóbbi hasmenés formájában különösen akkor jelentkezhet, ha az állat többet eszik a javasolt adagnál. Emellett a hasnyálmirigy-problémákkal küzdő kutyáknál is okozhat gondokat, így

számukra a kókuszolaj fogyasztása egyáltalán nem javasolt.

Ha nem vagy biztos abban, hogy kutyád egészségi állapota mellett biztonságosan adhatod-e az olajat, konzultálj az állatorvossal.

Arra is ügyelned kell, hogy a kedvenced a kókusz bevezetését követően nem hízik-e, illetve a szűrővizsgálat során végzett labor nem mutat-e emelkedett koleszterinszintet.

A mancsok ápolására is bevetheted

Külső alkalmazás

A kókuszolaj hidratálja a kutya bőrét, és megakadályozhatja a hámlást. A külső alkalmazáshoz egyszerűen dörzsölj egy nagyon kis mennyiséget a tenyeredre, majd finoman simíts meg a bundát, túrj bele a szőrébe, és egy kicsit masszírozd a bőrbe.

A tappancsok ápolására is használhatod – szintén csak masszírozz a kutya talppárnáiba egy borsónyi olajat.

Képgalériák a Farsangi Falkasétáról

Fantasztikus hangulatban vonult át a farsangi falka a Hősök terén.

Beszámolónkat itt olvashatod, és ne hagyd ki képgalériáinkat sem! A képeket  Itt és Itt találod!

allergia hasnyálmirigy-gyulladás kutya egészség kutya egészségmegőrzés kutya mancsápolás

Kapcsolódó cikkek

További cikkeink

A macskák is a kedvenceid?
Látogass el az Az én macskám oldalunkra is!