Gyógyszer a kamrából: ezekkel a praktikákkal segíthetsz beteg kedvenceden
2024. március 17 - Képek: Az Én Kutyám
2024. március 17 - Képek: Az Én Kutyám
Számos házi gyógymód létezik, amelyekkel a kutyák is kezelhetők kisebb sérülések, egészségügyi panaszok esetén. Az alábbiakban ezeket ismertetjük.
Mint a mondás tartja, fűben-fában, jelen esetben pedig a konyhában rejtőzik az orvosság, ugyanis vannak olyan hétköznapi alapanyagok, amelyek kisebb rosszullétek, valamint apróbb sérülések esetén biztonsággal bevethetők. Ráadásul a természetes, általában ízletes gyógymód a kutya számára sem lesz kellemetlen. Nézzük, mikkel kúrálhatod négylábú társadat!
A kamillatea a kutyák esetében is remek emésztésjavító, hasfájást csökkentő gyógynövény. Ha úgy látod, kedvenced valamivel elcsapta a gyomrát, készíts neki teát, majd keverd a vizéhez, vagy magában adagold neki. Az elkészítésnél tartsd be a csomagoláson írtakat, ne áztasd túl a füvet vagy a filtert, mert az ital könnyen megkeseredhet! A legjobb, ha rögtön megitatod az ebbel, ugyanis a kamillafőzet tulajdonsága, hogy egy idő után zöldes színű lesz. Ez azonban természetes jelenség.
Amire mindenképpen ügyelned kell, hogy a kamilla potenciális allergén, így kezdetben csak kis mennyiséget adj a kutyának, és figyeld a reakcióját. Ha bármilyen szokatlan tünetet tapasztalsz, vedd fel a kapcsolatot az állatorvossal!
Az Epsom- vagy más néven keserű só (magnézium-szulfát) a sebek kezelésében lesz jó szolgálatodra. Ha kedvenceden kisebb sérülést veszel észre, mosd át a sebet sós vízzel. Ez a fertőtlenítésben is segít, így a gyógyulást is gyorsítja.
Szintén gyomorpanaszok esetén javasolt egy kis natúr joghurttal kínálni az ebet, a benne levő probiotikus organizmusok ugyanis segíthetnek helyreállítani a bélflórát. Emésztésserkentés céljából is kaphat belőle kedvenced.
Tudj meg mindent hamarabb a kutyás élet szakértőitől! Az én kutyám YouTube csatornájának előfizetőjeként már szerdánként meghallgathatod a DOGZ Podcast legfrissebb epizódjait.
Darázscsípés esetén – mivel a mérge lúgos –, az ecetes vizes borogatás gyorsabban enyhíti a kellemetlenségeket.
A méh csípése épp ellentétesen: savas, tehát lúgos borogatással ajánlott csillapítani a fájdalmat. Tegyél sütőport vagy szódabikarbónát a vízhez, majd azzal kezeld a duzzanatot.
A mézzel kevert almaecet enyhe köhögés esetén enyhíthet a panaszon, továbbá megelőzés és immunerősítés céljából is alkalmazható. Nagyon fontos azonban, hogy a köhögés számos komoly betegség, például az igen ragályos kennelköhögés tünete is lehet, így ha a kutya állapota nem javul, sőt, romlik, mindenképp vedd fel a kapcsolatot az állatorvossal!
Ugyanez igaz valamennyi felsorolt panaszra: ha azok egy nap után nem javulnak, vagy rosszabbodik kedvenced állapota, ne halogasd az orvosi látogatást! A házi praktikák segíthetnek, de van, amikor szükség van komolyabb beavatkozásra.
Ebben a cikkünkben állatorvos részletezi, milyen felszerelést érdemes tartanod otthon kutyád elsősegélydobozában. Feltétlenül szerezz be mindent, hiszen nem tudhatod, mikor lesz szükségetek rá! Inkább álljon készenlétben, mintsem kapkodni kelljen.
Kövess minket!
facebook instagram youtube spotifyKapcsolódó cikkek