Így tedd rendbe nyakig sáros kedvencedet: videón egy imádni való rosszcsont
2024. november 22 - Képek: Getty Images Hungary
2024. november 22 - Képek: Getty Images Hungary
Beköszöntött az ősz esős időszaka, ami sok gazda számára egyet jelent a vizes, sáros bundájú kutya állandó rendbetételével. Segítünk, hogyan tudod egyszerre tisztán és egészségesen tartani négylábú társadat.
A ragyogó vénasszonyok nyarát már egy jó ideje felváltották a ködös, párás reggelek, és egyre több nap hullik több-kevesebb csapadék is. Ilyenkor különösen nagy figyelmet kell fordítanod kedvenced bundájára, valamint a mancsok ápolására. Soroljuk, mit tegyél, ha séta után nyakig sáros a kutya.
Lakásban tartott jószágok esetében az esős napokon a legokosabb, ha már indulás előtt előkészítesz néhány törülközőt, hogy hazaérkezve azonnal meg tudd szárítani az ázott ebet. Érdemes egyet a földre teríteni, amin meg tud állni, amíg egy másikkal leitatod a szőréről a víz nagyját.
Ha ezzel megvagy, akkor először mosd le, majd töröld szárazra kutyád mancsait. Sok sár, azzal együtt pedig egyéb szennyeződések – kisebb kövek, levéldarabok, ágacskák – gyűlhetnek fel az ujjai között, amik sok kellemetlenséget okozhatnak.
Ezt követően hajszárító segítségével szárítsd meg teljesen a bundát, nehogy megfázzon a kutya! Ha a javasoltak szerint jársz el, megelőzheted, hogy kedvenced a szőnyeget vagy a kanapét szemelje ki törülköző gyanánt.
Amennyiben kedvenced nagyon sáros lett, úgy indokolt lehet a fürdetés is. Mint tudod, és könnyen lehet, hogy a te négylábúd is közéjük tartozik, sok kutya imád dagonyázni a pocsolyákban. Egyesek pedig a játék hevében tudják nyakig összepiszkolni magukat.
Ez a rosszcsont szemmel láthatóan nagyon élvezi a dagonyát:
Ha így, ha úgy, de ilyenkor nem igazán tudod beengedni a lakásba, míg rendbe nem szeded. Fontos, hogy mindig kifejezetten kutyák számára készült sampont használj, hiszen ezek a termékek a legkíméletesebbek az ebek bőréhez, illetve szőréhez. Vészhelyzetben még a babakozmetikumok lehetnek alternatívák, ám emberi használatra készült, illatos-kemikáliás termékkel ne fürdesd a kutyát az irritáció és az allergia veszélye miatt!
Télen gyakrabban válik indokolttá, de sokszor már ősszel sem árt, ha kedvenced talppárnáit ápolókrémmel véded. Ezek a termékek puhán tartják a mancsokat, és nem engedik, hogy az fájdalmasan kirepedezzen.
A fázós, fiatal és idős, valamint a rövid szőrű kutyáknak már az őszi hónapokban is szükségük lehet kabátra, esetenként kutyacipőre is. Ebben az esetben nem „divatozásról”, hanem az állat egészségének védelméről van szó.
A minap láttunk egy szerencsétlen ebet a villamoson, akinek ugyan hosszabb szőre volt, az ülés alá bújva remegett. Szerencsétlen eb nem tudta olyan kicsire összehúzni magát, hogy enyhítsen a szenvedésén. Hiába volt hosszabb a szőre, és különösebben idősnek sem tűnt, egyértelműen majd megfagyott. Akkor is elkélhet a kutyakabát, ha azt gondolnánk, kedvencünknek nem szükséges az ilyesmi!
Ide kattintva elmondjuk, miből tudod megállapítani, hogy a kutyád fázik.
Kövess minket!
facebook instagram youtube spotifyKapcsolódó cikkek